Bronikowski.com - Emil Oppeln-Bronikowski: Kod & Słowa

Skip navigation

Bronikowski.com G+

Déjà vu

Posted in Pan ma teraz relaks, Pisanina | 9 Comments

Jeśli wybierzecie mnie na króla tego kraju1 mogę Wam obiecać dwie rzeczy, których sensu jestem absolutnie pewien. Pierwszą jest rozwiązanie klubów związanych z zawodową piłką i struktur ją wspomagających. Za zaoszczędzone pieniądze kupimy cośtam. Nawet kilka cośtamów, znajcie łaskę pańską.

Drugim będzie zawieszenie obchodów święta Kwietniowych Głupców. Obchodzenie święta żartu i komicznej ściemy w kraju, gdzie jedynym osiągnięciem architektonicznym jest betonowy Jezus, gdzie debata polityczna toczy się dookoła Ad Procul Tui Domus Negro Ico2, kraju dwóch biegów: wstecznego i luzu, nie ma sensu.

Ryby nie mają słowa na wodę (w ogóle są z tego znane, że dobrze smakują i mają mało słów na cokolwiek) więc Polacy nie powinni mieć osobnego słowa na dzień, w którym są robieni w wała. Mamy już poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i niedzielę. W sobotę też nie jest dobrze, ale można się w spokoju napić.

Déjà vu Aprilis.

Miałem w planie kilka żartów, ale zostałem przebity przez rzeczywistość. Wyrażam więc żal, smutek i zgrzytam zębami.

 1. kampania wyborcza z wyprzedzeniem []
 2. dog latin na “A u Was biją Murzynów” []

9 Responses to Déjà vu

 1. Lajcik says:

  Rozbawiłeś mnie do łez :D

 2. jiobel says:

  Zbierzmy to do kupy – skoro już jest dzień robienia w wała wszystkich, w tym siebie, co najważniejsze, możemy krzyknąć „będzie dobrze” i w to uwierzyć. Potem napijemy się Sobieskiego, zagryziemy rybką, pomodlimy się pod Jezusem, posłuchamy polityków a rano wstaniemy z bólem głowy i wyrzutami sumienia, że do tego wszystkiego doszło. Bo takich betonów, jak my, nie zmieni już chyba nic. Na zdrowie!

 3. PMG says:

  Hej.

  Jedna sprawa: PZPN jest samowystarczalny w sensie nie bierze kasy od państwa, albo bierze ją tylko na sport młodzieży, co jest wykorzystywane do rozwoju dzieciaków.

  Jak chciano zawiesić zarząd PZPN to ten argument był wiele razy podnoszony, że rząd może PZPN`owi skoczyć bo kasa od rządu nie utrzymuje Związku. Czerpią kasę z mediów itp.

  Ale reszta zgoda.

 4. CoSTa says:

  @PMG
  Eeee tam, wystarczy uchwalić, że z uwagi na wysoką szkodliwość społeczną (kibolstwo, łapówkarstwo itd.) piłki kopanej zakazuje się z dniem takim i takim zrzeszania się w miejscach publicznych sympatyków tych występków a stowarzyszenia te zgromadzenia organizujące lub propagujące uznaje się za zorganizowane grupy przestępcze wspomagające szerzenie przemocy, nienawiści i korupcji. I po jabłkach.

 5. Cosi says:

  Masz mój miecz… znaczy głos.

 6. bayes says:

  Nie trzeba likwidować. Wystarczy zabronić korzystania ze środków publicznych. Niech sobie całq dzicz co teraz łazi na mecze dalej łazi i wytraca energię na stadionie, a nie na osiedlu.

 7. Pingback: "There must be some kind of way out of here" Said the joker to the thief "There's too much confusion…"

 8. Masz i mój głos, o ile napisz co to jest to cośtam, czym nas obdarzysz.

 9. Swój głos również oddałem :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hej, mamy 2012! ...a Twój Internet Explorer ma już ponad 10 lat!

Zaktualizuj natychmiast przeglądarkę lub zainstaluj którąś z alternatywnych:

...po czym wróć na naszą stronę :)