Warning: include(/home/potera/domains/bronikowski.com/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/fuseepro/public_html/bronikowski.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65 Warning: include(): Failed opening '/home/potera/domains/bronikowski.com/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lsphp53/lib/php') in /home2/fuseepro/public_html/bronikowski.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65 Warning: include_once(/home/potera/domains/bronikowski.com/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/fuseepro/public_html/bronikowski.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82 Warning: include_once(): Failed opening '/home/potera/domains/bronikowski.com/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lsphp53/lib/php') in /home2/fuseepro/public_html/bronikowski.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82 Stać mnie! | Bronikowski.com Bronikowski.com - Emil Oppeln-Bronikowski: Kod & Słowa

Skip navigation

Bronikowski.com G+

Stać mnie!

Posted in Pan ma teraz relaks, µGeek | Tagged , , | 12 Comments

Mam już naszoklasową fotkę z tlenioną blondynką. Mam drugą fotkę — siedzę na masce samochodu, który zaparkował obok chińskich budek w których jem jedyny ciepły posiłek. Kupiłem używanego Maka żeby nie odstawać na zlotach wyciskaczy klawiszy. Zastanawiałem się nad iPhonem.

Już się nie zastanawiam. iPhone sam w sobie jest symbolem statusu, ukazuje zdolność myślenia out-of-the-box i indywidualność liczoną milionami sprzedanych sztuk. To jednak za mało. Od dziś mogę kupić w App Store aplikację “I am Rich1 — za jedyne $999.99 stanę się posiadaczem unikalnej ikony, która wyświetli się obok tak trywialnych narzędzi jak klient poczty i lista kontaktów. Co robi ta aplikacja?

Sztuka nie musi nic robić! Jelenie na rykowisku w złotej ramie, barokowy zegar na szafce nocnej z Ikei i czerwona ikona rzucona na estetyczne czarne tło przekazują Ci komunikat — może i nie mam gustu, ale kurwa, zobacz na co mnie stać!

Ach, status społeczny. Przy obecnej cenie dolara mogę być kimś za dużo mniej niż kiedyś. Globalizacja zrobiła ze mnie kogoś. Na dodatek piszę o tym na blogu! Jeżeli można chcieć czegoś więcej od życia, to ja sobie nie mogę tego wyobrazić. Piszę do autora, może zrobi port na zwykły OS X? Czerwona ikona będzie idealnym dodatkiem do klasowego systemu.

 1. fotka rąbnięta TC, w Polsce iTunes oczywiście not ablink []

12 Responses to Stać mnie!

 1. r. says:

  No to co? Czas na e-blinga? :P

 2. arti040 says:

  Chcesz Szmaragd chcesz? Wystarczy mi $1999! To jest dopiero szpan!

 3. CoSTa says:

  Eeee tam, już apkę wywalili ze sklepu :/. Szkoda bo opis autor zrobił doskonały.

  Ździebko ci tu Opi sarkazm nie wyszedł. Popadasz w czepialstwo. Parskanie nad jawnym nabijaniem się autora smakuje tak sobie.

 4. byte says:

  Eeee, autor (http://www.audio-sandwich.com/) sobie jaja robi :)

  Ale swoją drogą te aplikacje do AppStore nie są przecież dodawane przez automat, right? Ktoś to w Cupertino musiał puścić do sklepu :)

 5. byte says:

  BTW, strona robiona na Windowsie, spójrzcie w źródło.

 6. CoSTa says:

  byte:
  A gdzie tam – z automata jadą i pewnikiem jak jakiś debugger nie chwyci prób robienia rzeczy według jabłka złych (na ten przykład działanie w tle :)) to apka leci do sklepu. Skutek jest taki, że śmiecia tam od groma i dopiero jak ludzie zmolestują jabcoka o nie robienie sobie jaj z własnego przedsięwzięcia, to coś z tym firma robi. Ale jest też kilka autentycznych perełek. Także wśród gier. Ostatnio zagrywam się w Dizzy Bee – ależ ta gra ma MOC!

 7. mynth says:

  jezuuuu, jaki idealny pomysł na biznes! Portal społecznościowy z wpisowym 5k PLN.

  Hej, czy masz już konto na jestemkurewskobogaty.pl? Nie? Chłopie, nie gadam z dziadami.

 8. taka ikonka musiałaby być centralnie umieszczona, żeby każdy ją widział :) powinna też posiadać taką czujkę że jak patrzy na nią ktoś inny niż właściciel telefonu to powinna migać i wirować zwracając przy tym uwagę “gapia”

  A co do portalu społecznościowego, to w bdb pomysł, wcale nie trzeba by inwestować i infrastrukturę :) czysty zysk bez reklam

 9. Riddle says:

  1. http://twitter.com/magnetbox/statuses/879012441
  2. Da się mieć konto w iTunes (właśnie z AppStore)
  3. Nawet się da bez karty kredytowej.

  W sumie to miałem puścić tylko 1 link, ale doczytałem przypis i musiałem. ;)

 10. Emil Oppeln-Bronikowski says:

  @Riddle “not ablik” odnosiło się do mojej stockowej instalacji iTunes, która powiedziała mi, że nie mieszkając w kraju Nowego Wielkiego Brata nic nie zobaczę. Słyszałem, że da się, przepisu Koniecznego nie używałem bo nie mam iPhone. ;-)

  Co do tweeta, pewnie jumana, ciekawe czy sprawdził numery seryjne. ;->

 11. CoSTa says:

  Opi: No to ci źle powiedziała. Jest jak najbardziej polskie AppStore acz bez karty kredytowej konta nie założysz. I nie trzeba do tego żadnego przepisu :)

 12. Pingback: Iphone, gPhone, a może MPhone?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hej, mamy 2012! ...a Twój Internet Explorer ma już ponad 10 lat!

Zaktualizuj natychmiast przeglądarkę lub zainstaluj którąś z alternatywnych:

...po czym wróć na naszą stronę :)